top of page

Чому щитоподібна залоза – головна серед залоз?

  • Фото автора: Oleksanra Rusina
    Oleksanra Rusina
  • 23 трав.
  • Читати 1 хв

Гормони щитоподібної залози, зокрема тироксин (T4) та трийодтиронін (T3), контролюють швидкість обміну речовин, впливаючи на те, наскільки ефективно клітини перетворюють поживні речовини на енергію. 


У дітей та підлітків гормони щитоподібної залози сприяють нормальному росту та розвитку, включаючи розвиток мозку та скелету. 


Щитоподібна залоза допомагає підтримувати стабільну температуру тіла, впливаючи на процеси термогенезу. 


Гормони щитоподібної залози впливають на частоту та силу серцевих скорочень, що забезпечує ефективну циркуляцію крові по всьому організму. 


Нормальний рівень гормонів щитоподібної залози необхідний для правильної роботи нервової системи, включаючи когнітивні функції, настрій та емоційний стан. 


Щитоподібна залоза виробляє кальцитонін, гормон, який регулює рівень кальцію в крові, сприяючи його збереженню в кістках. 


Щитоподібна залоза виконує життєво важливі функції, впливаючи на майже всі системи організму. Порушення її функцій можуть призвести до серйозних наслідків для здоров'я, тому важливо регулярно перевіряти її стан. Будьте пильні та звертайтеся до свого сімейного лікаря. За потреби він дасть направлення до ендокринолога. 


Джерело: Cleveland clinic

 
 
 

Comments


bottom of page