top of page

У рамках  програми «Доступні ліки» пацієнти можуть отримувати препарати безоплатно чи з невеликою доплатою для лікування таких захворювань:

 • серцево-судинні хвороби

 • профілактика інсультів та інфарктів

 • бронхіальна астма

 • хронічне обструктивне захворювання легень

 • інсулінозалежний цукровий діабет (інсуліни)

 • цукровий діабет ІІ типу

 • нецукровий діабет

 • розлади психіки та поведінки

 • епілепсія

 • хвороба Паркінсона

Також до програми «Доступні ліки» включено імуносупресивні препарати, що необхідні пацієнтам, яким зробили трансплантацію.

Що потрібно пацієнту, аби отримати «Доступні ліки» від серцево-судинних захворювань, профілактики інфарктів та інсультів, цукрового діабету ІІ типу, бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень?

 1. Укласти декларацію із терапевтом/педіатром/сімейним лікарем.

 2. Мати встановлений діагноз відповідного хронічного захворювання.

 3. Лікуватися амбулаторно.

 4. Отримати електронний рецепт на «Доступні ліки».

 5. Звернутися до будь-якої аптеки, яка має наліпку «Доступні ліки» та назвати номер рецепта і код підтвердження.

 6. Отримати ліки безоплатно чи з незначною доплатою.

 7. Якщо потрібних ліків в аптеці немає, то їх можна замовити та завітати до аптеки пізніше, або обрати інший аптечний заклад.

Що необхідно, щоб отримати «Доступні ліки» від інсулінозалежного цукрового діабету, нецукрового діабету?

 1. Мати лікуючого лікаря за спеціальністю «Ендокринологія», «Дитяча ендокринологія». Ендокринолог встановить діагноз, зробить первинні призначення на ліки та створить індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я.

 1. Укласти декларацію із терапевтом/педіатром/сімейним лікарем (на час дії призначень у індивідуальному плані лікування пацієнт може спостерігатися у свого лікаря первинки).

 2. Лікуватися амбулаторно.

 3. Отримати електронний рецепт на «Доступні ліки». Перший рецепт виписує ендокринолог, другий рецепт – ендокринолог або сімейний лікар/терапевт/педіатр (на основі плану лікування, внесеного в електронну систему охорони здоров’я ендокринологом).

Що потрібно пацієнту, аби отримати «Доступні ліки» від розладів психіки та поведінки,
епілепсії, хворобі Паркінсона?

 1. Мати лікуючого лікаря за спеціальністю «Неврологія», «Психіатрія». Фахівець встановить діагноз, зробить первинні призначення на ліки та створить індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я.

 1. Укласти декларацію із терапевтом/педіатром/сімейним лікарем.

 2. Лікуватися амбулаторно.

 3. Отримати електронний рецепт на «Доступні ліки». Перший рецепт виписує вузький спеціаліст (невролог, психіатр), другий рецепт – вузький спеціаліст або сімейний лікар/терапевт/педіатр (на основі плану лікування, внесеного в електронну систему охорони здоров’я вузьким спеціалістом).

Що потрібно пацієнту, аби отримати імуносупресивні препарати?

Якщо імуносупресанти призначаються вперше (після трансплантації)

 • Після пересадки органів (під час перебування у стаціонарі) імуносупресантами пацієнта забезпечує лікувальний заклад, де проведено трансплантацію. Трансплант-координатор, на основі призначень трансплантолога, створює в електронній системі охорони здоров’я план лікування та перший рецепт. Разом з рецептом при виписці пацієнт отримує направлення на планове обстеження через 3 місяці, щоб визначити необхідність відкоригувати план лікування.​

Якщо після трансплантації минуло 3 місяці

 • Через 3 місяці після трансплантації пацієнт проходить планове обстеження за направленням, під час після виписки. Трансплант-координатор на основі показників аналізів визначає потребу в зміні курсу лікування або виписує новий рецепт за діючим планом лікування. Для підбору нового курсу лікування пацієнта направляють в стаціонар.

Якщо пацієнт вже має підібрану терапію (через 6-12 місяців після трансплантації)

 • Пацієнт має звернутися до транслант-координатора з випискою або призначенням лікарських засобів. На підставі виписки зі стаціонару або плану лікування координатор повторно призначить ліки за програмою реімбурсації та випише електронний рецепт. Лікарський засіб, дозування та курс лікування встановлюється на основі первинного призначення в плані лікування.

bottom of page