top of page

Як імунітет людини реагує на ВІЛ?

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) належить до ретровірусів. У разі потрапляння в організм людини він атакує Т-лімфоцити – клітини, які розпізнають чужорідні тіла та пригнічують їх.


Існують різні Т-лімфоцити. «Хелпери» або Т4-лімфоцити допомагають боротись з інфекцією. Саме їх ВІЛ уражає першими. Коли Т4-лімфоцитів у 1 мкл крові менше ніж 200 одиниць, людина стає вразливою до будь-яких хвороб і отримує ВІЛ-позитивний статус.


Т8-лімфоцити «вимикають» імунну систему після того, як та виконала свою роботу. Здорова людина має удвічі більше Т4-клітин, ніж Т8. У випадку ВІЛ-інфекції на останніх стадіях розвитку баланс зміщується в інший бік. Тобто імунітет людини не лише не може протистояти захворюванням через брак «хелперів», а й «вимикається» під дією Т8-лімфоцитів.


Шановні пацієнти, у Рожищенському ЦПМСД ви можете безоплатно та конфіденційно пройти тестування на ВІЛ-інфекцію. Діагностика цієї хвороби на ранніх стадіях дозволяє уникнути розвитку СНІДу та супутніх захворювань. Потурбуйтеся про своє здоров’я.


Джерело: Про здоров'я | HealthLink

12 переглядів

Comments


bottom of page