top of page

Чому полівітамінні комплекси краще не приймати?

Поєднання кількох вітамінів разом може нести серйозні та небажані ризики для здоров’я.


Наприклад, вітамін С є важливим антиоксидантом для здоров’я імунної системи, а вітамін B12 допомагає підтримувати функціонування нашої нервової системи. Дослідження показують, що прийом цих 2-х вітамінів одночасно може зменшити засвоєння вітаміну B12.


Оскільки вітамін А є жиророзчинним вітаміном, будь-який його надлишок зберігається в організмі. Отже вам не потрібно приймати вітамін А щодня. У полівітамінних комплексах він є та ще й у великому дозуванні. Надмірна кількість даного вітаміну може призвести до слабкості кісток та збільшення кількості переломів. 


Відомо, що прийом вітаміну Е може призвести до підвищення ризику кровотечі у деяких людей. Інколи призначають добавки з вітаміном К, щоб допомогти нормалізувати процес згортання крові. Одночасний прийом вітаміну Е може нейтралізувати вплив вітаміну К.


Різні мікроелементи можуть конкурувати між собою за засвоєння у травній системі, якщо приймати їх одночасно. Якщо розглянути мідь та цинк разом, то вони зазвичай погано засвоюються, а цинк буде у більшій мірі перешкоджати засвоєнню міді. Як результат – може розвинутися її дефіцит.


Прийом кальцію може вплинути на якість засвоєння інших мікроелементів, таких як цинк, магній або залізо.


Вітаміни варто приймати, коли є встановлений дефіцит та не у комплексі, а окремо. А саме головне – за рекомендацією сімейного лікаря Рожищенського ЦПМСД.


Джерело: Medicine Net


14 переглядів

Comments


bottom of page