top of page

Чи лікує сімейний лікар пацієнта з туберкульозом?

Медична допомога пацієнтам з туберкульозом в Україні безоплатна! При підозрі на туберкульоз потрібно звернутись до свого сімейного лікаря для огляду та визначення подальшого маршруту пацієнта!


У медичних закладах, як мають договір за пакетом «Діагностика та лікування дорослих та дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах» для пацієнтів передбачено консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога, лабораторні та інструментальні обстеження, складання плану лікування, призначення та корекція при потребі протитуберкульозної терапії.


Увага! Для тих, хто вже не потребує лікування в стаціонарі, передбачено пакет «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги». Тобто щойно пацієнти перестають виділяти мікобактерію туберкульозу і мають про це лабораторне підтвердження, вони можуть лікуватися амбулаторно.


Пацієнтам безоплатно надаються наступні послуги на рівні первинної медичної допомоги:

  • динамічне спостереження за станом здоров’я

  • організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі

  • визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря-фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій

  • організація та забезпечення пацієнтів протитуберкульозними препаратами

Щоб отримати супровід та лікування на первинному рівні медичної допомоги, пацієнту потрібно мати направлення фтизіатра!


Джерело: НСЗУ

15 переглядів

Comments


bottom of page