top of page

Хвороба Паркінсона та її ключові прояви

Хвороба Паркінсона – це хронічне прогресуюче захворювання, яке вражає нервову систему та призводить до порушення руху, самостійного обслуговування та виконання простих речей. 


Симптоми починаються повільно. Першим та найбільш помітним може бути лише тремтіння однієї руки. Згодом хвороба Паркінсона може уповільнити ваші рухи, що ускладнить виконання простих завдань.


Одним із симптомів хвороби є підвищення м'язового тонусу (ригідність). Такий стан може виникнути в будь-якій частині вашого тіла. Переважання ригідності в певних групах м'язів призводить до формування характерної «пози прохача» або ж її ще називають «поза манекена». Хворий горбиться, голова нахилена допереду, руки напівзігнуті й притиснуті до тіла, ноги також злегка зігнуті в кульшових та колінних суглобах. Присутнє відчуття болю та обмеження діапазону рухів.


Рівномірне підвищення тонусу м’язів по пластичному типу. Кінцівки при їх згинанні та розгинанні застигають в заданому їм положенні. Така форма підвищення м’язового тонусу називається «пластичною восковою гнучкістю» або «симптомом зубчастого колеса».  


На пізніх стадіях хвороби з'являються явища пропульсії, тобто хворому складно почати рух, вчасно зупинитись. Тулуб наче випереджає ноги, що призводить до втрати стійкості.


Зміна мови та почерку. Хворий починає невиразно говорити, вагатись починати розмову, почерк змінюється, написані літери є малими.


Сподіваємось, що дана інформація була корисною та дасть глибше розуміння про хворобу Паркінсона.


Джерело: Mayo Clinic


9 переглядів

Comments


bottom of page