top of page

У яких випадках оформляється паперовий лікарняний?

Електронний лікарняний – зручний сервіс, яким наші пацієнти користуються вже понад 2 роки. Він формується на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН), який сімейний лікар Рожищенського ЦПМСД створює в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).


Проте через ряд причин можуть виникнути обставини, коли лікар не може підтвердити тимчасову втрату працездатності в ЕСОЗ. У такому випадку він має право видати правильно заповнений та оформлений паперовий бланк листка непрацездатності.


Це правомірно у таких випадках:


  • якщо сплив термін, протягом якого сімейний лікар може виправити помилку в ЕСОЗ 

  • у разі відсутності зв’язку між Електронним реєстром листків непрацездатності (система Пенсійного фонду України) та Реєстром медичних висновків у ЕСОЗ  більш ніж 7 днів

  • якщо в умовах воєнного стану користувачі не мають доступу до ЕСОЗ

  • якщо пацієнт звернувся за продовженням випадку тимчасової непрацездатності з порушенням термінів (за умови, що це порушення сталося внаслідок воєнного часу)


Варто зазначити, що видача паперових листків непрацездатності можлива у період дії воєнного стану та протягом 3-х місяців із дня його припинення.


Крім того, залежно від ситуацій можливе поєднання електронного та паперового лікарняного в межах одного випадку тимчасової непрацездатності. 


Тому якщо вам потрібний МВТН, звертайтеся до сімейного лікаря Рожищенського ЦПМСД. 


Джерело: МОЗ України


22 перегляди

Comments


bottom of page