top of page

Не жартуйте з холестазом!

У вас застій жовчі? Не експериментуйте з різними народними методами чи жовчогінними чаями. Чому вони малоефективні, а часом ще й небезпечні? Їх дія переважно спрямована на збільшення продукції жовчі. Але далеко не факт, що вони сприяють її відтоку. 


Натомість причиною застою жовчі часто є серйозні захворювання, зокрема й механічні перешкоди на її шляху. Наприклад, якщо жовчовивідні шляхи на певному рівні перекриті каменем, різко звужені чи стиснені ззовні пухлиною, велика кількість жовчі просто не буде мати куди подітися. Тож симптоми холестазу тільки наростатимуть, а проблеми з травленням нікуди не зникнуть.


Причиною застою жовчі можуть бути гепатити, цироз, рак печінки, панкреатит, запалення жовчовивідних шляхів, вроджені аномалії жовчовивідних шляхів, генетичні дефекти та ще ціла низка захворювань, а також прийом деяких ліків чи навіть вагітність. Як бачите, холестаз є серйозною проблемою, яка потребує фахового лікування. Тому при ньому обов'язково звертайтеся до лікаря, а не біжіть в аптеку по жовчогінний чай!


Джерело: Medscape

8 переглядів

Comments


bottom of page