top of page

Наскільки можна собі дозволити поправитися під час вагітності?

Напевно, ви знаєте, що надмірне збільшення маси тіла під час вагітності пов'язане з підвищеним ризиком гестаційного діабету, гіпертонії, кесаревого розтину та мертвонародження, а також із розвитком ожиріння у дитини.


У нормі за час вагітності жінка набирає 11,5-16 кг: 1-1,5 кг у перші 3 місяці, а далі по 1,5-2 кг щомісяця до народження дитини. Якщо ж раптом виявиться, що у вас двійня чи трійня, ця формула не спрацює, але ви можете попросити у свого лікаря чи акушерки розрахувати бажаний для вас приріст маси тіла.


ℹ Зрозуміло, що окрім маси самого плода ваша маса тіла зростає за рахунок амніотичної рідини, яка його оточує, плаценти та матки, яка збільшується у декілька раз, щоб усе це вмістити. Також враховується затримка рідини та інші зміни, які відбуваються в організмі, щоб краще пристосувати його до виношування дитини.


Звісно, важливою є ваша маса тіла до вагітності; якщо вона була зниженою, допускається дещо більший її приріст, якщо ж у вас уже була схильність до ожиріння, постарайтеся вкластися у норму, а то й набрати трохи менше.


Харчування під час вагітності, звичайно ж, має бути повноцінним, але їсти за двох не потрібно!


У першому триместрі узагалі нема необхідності у додаткових калоріях. У пізніші терміни ви можете компенсувати зростаючі потреби за рахунок вживання більшої кількості овочів, фруктів, цільнозернового хліба та пластівців, бобових, нежирного м'яса, риби та молокопродуктів.


Хоча під час вагітності змінюються смаки і часто неймовірно хочеться чогось смачненького не налягайте на їжу з високим вмістом цукру та жирів. Вона не має жодної поживної цінності та не принесе ніякої користі ні вам, ні вашій дитині, а тільки відкладеться у вигляді зайвих кілограмів.


Джерело: Pregnancy, Birth and Baby


8 переглядів

Comments


bottom of page